هندبال از نگاه بانوان هندبالیست...
مطالب, تصاویر و درددل های بانوان هندبالیست ایران
[ شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۲ ] [ 15:9 ] [ متین نجدسمیعی ]
تهران - رييس فدراسيون هندبال از پايان قرارداد سانيا پانيچ سرمربي صربستاني تيم ملي هندبال زنان خبر داد وگفت: پانيچ صبح روز- ۲۲ خرداد ماه - تهران را به مقصد كشورش ترك كرد اما بزودي با وي در مورد تمديد قراردادش مذاكره خواهيم كرد

جلال كوزه گري ، در گفت و گو با ايرنا افزود: البته فدراسيون تمايل به همكاري با اين مربي را دارد زيرا وي مي تواند براي ارتقا سطح مربيگري و آموزش فني بازيكنان كمك موثري براي ما باشد.


وي تصريح كرد: هنوز در مورد تغييرات هيچ يك از مفاد اين قرارداد صحبتي با پانيچ نشده است، اما بزودي در مورد تمديد اين قرارداد يا تغييرات احتمالي با توجه به شرايط فدراسيون صحبت خواهيم كرد.


به گفته كوزه گري،پانيچ طبق قراردادش با فدراسيون ماهانه پنج هزار دلاردستمزد دريافت مي كرد.
وي درمورد اعتبارات درخواستي فدراسيون هندبال و اعتبارات بخش زنان ، نيز گفت: ما براساس تقويم امسال فدراسيون ، بيش از سه ميليارد تومان اعتبار از وزارتخانه درخواست كرده ايم كه بخشي ازاين اعتبار با توجه به خواست نايب رييس زنان فدراسيون خاص حوزه هندبال زنان است.


وي درادامه به مسابقات هندبال دختران نوجوان آسيا در تايلند اشاره كرد و گفت: همانطور كه پيش تر نيز گفته شد تيم بايد براي حضور در اين رقابتها آماده شود و بر همين ا ساس در حال رايزني با كشور قزاقستان هستيم.
كوزه گري گفت: در صورت موافقت مسوولان هندبال قزاقستان تيم دختران نوجوان ايران براي برگزاري چند مسابقه دوستانه عازم قزاقستان خواهد شد.


وي تصريح كرد: البته در اين ميان از تيم ملي زنان نيز غافل نخواهيم شد و برنامه اي براي آغاز اردوها و استمرار اردوهاي آنان خواهيم داشت .
به گفته رييس فدراسيون هندبال ، ليگ برتر هندبال زنان ايران امسال نيز با هشت تيم رقابتهاي خود را ا ز سر مي گيرد.

همچنین نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال از اعزام تیم ملی بانوان نوجوانان به مسابقات قهرمانی آسیا خبر داد.

میترا نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اعلام حضور تیم ملی هندبال نوجوانان در مسابقات قهرمانی آسیای امسال توضیح داد: این مسابقات 14 شهریورماه در بانکوک برگزار خواهد شد که این دومین حضور تیم ملی هندبال بانوان نوجوان در این بازی‌ها است.

وی افزود: با توجه به اهمیت این مسابقات از منتخبین بازیکنان سال 90 استفاده خواهیم کرد. دراین اردوهای آمادگی نیز که 7 الی 10 روزه خواهد بود 60 نفر از این بازیکنان را دعوت کرده‌ایم.

نوری در ادامه از برگزاری اردوی مشترک تیم ملی بزرگسالان با تیم قزاقستان خبر داد و خاطرنشان کرد: این اردو در 26 مردادماه برگزار خواهد شد و با توجه به این‌که سطح هندبال این کشور در جایگاهی برابر با کره و چین و ژاپن قرار دارد برگزاری این اردو دارای اهمیت زیادی است و پس از انجام رایزنی با این کشور و توافق بر سر زمان برگزاری این اردو برگزار می‌شود.

وی هم‌چنین درباره مسابقات لیگ برتر توضیح داد: مسابقات لیگ برتر میان نمایندگان باشگاه‌ها از 15 شهریور آغاز خواهد شد که این نخستین باری است که این مسابقات در شهریورماه برگزار می‌شود و تا اواخر آذر پایان می‌یابد. پس از اتمام این مسابقات اردوهای تیم ملی به جهت آمادگی در مسابقات المپیک آسیایی 2014 آغاز خواهد شد.

نوری در بخش دیگری از سخنانش عملکرد "سانیا پانیچ" سرمربی تیم ملی را رضایت‌بخش دانست و تصریح کرد: وی نه تنها در تیم ملی بلکه در سمینارها و کلاس‌های آمادگی نیز عملکرد خوبی داشته است. در حال حاضر در حال رایزنی برای حفظ وی و یا تغییر او هستیم و این‌که بررسی کنیم حضور و عدم حضور او در تیم ملی چه تاثیری خواهد داشت، تا پایان خردادماه نتیجه‌گیری خواهیم کرد.

وی در پایان با اعلام این‌که سایر مسابقات قهرمانی و لیگ در سطوح مختلف نیز طبق برنامه انجام خواهد شد، گفت: کلاس‌های مربیگری و داوری نیز طبق برنامه‌ی هر ساله در سطح درجه دو و سه در استان‌ها و در نیمه‌ی دوم سال در سطوح درجه یک در فدراسیون برگزار خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

.: Weblog Themes By Pichak :.

Links
Blog Custom

مترجم سایت

http://stu-arta.ir/image/11.gif